Zwalczanie szerszeni i gniazd os

Szerszenie to podgatunek os i jedna z większych odmian żądlących owadów, osiągająca do 5,5 cm  długości. Szerszenie są jednymi z najbardziej niebezpiecznych i przerażających szkodników dla właścicieli domów, gdy są widziane latające po podwórku lub, co gorsza, gdy zakładają gniazdo obok twojego domu lub drzewa na twoim podwórku.

Nasza firma składa się z profesjonalnych techników DDD, którzy mogą zniszczyć gniazdo os lub szerszeni na Twojej posesji lub w pobliżu Twojego domu.

Zamów zabieg już dziś.

Pozbądź się szerszeni ze swojego podwórka!

Szerszenie są znane ze swojej skłonności do agresji i zadają bolesne i irytujące ukłucie każdemu, kto może im przeszkadzać lub wchodzić w ich gniazdo. Jeśli jesteś uczulony, użądlenie szerszenia może zagrażać życiu. 

Kłopotliwą cechą szerszeni jest to, że w przeciwieństwie do pszczół, szerszenie mogą i będą żądlić człowieka nieograniczoną liczbę razy. Co gorsza, kiedy Szerszenie użądlą, wypuszczają w powietrze feromony, które wysyłają wiadomość do innych Szerszenia, aby dołączyły i użądliły również tę samą ofiarę!

Jeśli szerszenie założyły gniazdo na twoim podwórku lub często odwiedzają twoją posiadłość, musisz przystąpić do ataku, zanim to one zaczną cię atakować. Dlatego też powinieneś zaufać doświadczonej firmie DDD jak nasza i już dziś poprosić o pomoc w zlikwidowaniu gniazda os lub szerszeni na Twoim terytorium.

Jak rozpoznać szerszenie na moim podwórku?

Szerszenie są często mylone z osami, ale są one znacznie większe – czasami ponad dwukrotnie większe. Mają charakterystyczne żółto-brązowe pierścienie na brzuchu, różniące się od czerni i żółci osy. Gniazdo szerszeni będzie również znacznie większe niż gniazdo os.

Najczęstszym miejscem gniazdowania szerszeni są wydrążone pnie drzew, ale ich gniazda, podobnie jak osy, będą również znajdować się w przestrzeniach dachowych, wnękach ściennych i cegłach powietrznych. Lubią też ciche obszary ogrodu, takie jak szopa, a nawet zakopują się pod ziemią, aby zrobić gniazdo. Zasadniczo zagnieżdżą się w dowolnym miejscu z odpowiednią jamą.

Królowa znajduje i wybiera odpowiednie miejsce na gniazdo, a następnie buduje gniazdo z pulpy drzewnej. Składa i opiekuje się jajami aż do wyklucia. Następnie opiekuje się larwami, dopóki nie będą gotowe do przepoczwarzenia i stania się robotnikami, które następnie przejmują rozwój gniazda.

Jak pozbyć się gniazda szerszeni?

Dorosłe szerszenie stanowią problem tylko wtedy, gdy zaczynają niepokoić ludzi, szukając słodkich pokarmów, takich jak dżemy i owoce, w pomieszczeniach lub w pobliżu pikników i lodów. Podobnie jak osy, szerszenie, które przychodzą do domu, należy zasięgnąć pomocy specjalistów.

Szerszenie są hałaśliwe podczas lotu, co ułatwia śledzenie miejsca ich gniazdowania. Są niesamowicie obronne w swoim gnieździe i właśnie wtedy najczęściej atakują. Z tego powodu uważaj wchodząc do zamkniętych pomieszczeń, jeśli podejrzewasz, że może tam być gniazdo szerszeni.

Jeśli podejrzewasz, że masz problem z szerszeniem, najbezpieczniej jest zadzwonić do profesjonalnych techników DDD z firmy Odkleszczanie Ogrodu. Usługi usuwania szerszeni firmy mogą szybko i niedrogo wyleczyć i usunąć gniazdo w Twojej posiadłości.