Ozonowanie wielkopowierzchniowe

Ozonowanie wielkich powierzchni. Czy to możliwe?

Ozon to gaz, który świetnie radzi sobie z wirusami, grzybami, bakteriami i innymi drobnoustrojami. Dlatego też jest coraz częściej wybierany jako narzędzie walki np. z koronawirusem.

Ozonowanie mieszkań czy samochodów to coraz częściej wybierana usługa w naszym społeczeństwie. Jest bardzo skuteczna, bezpieczna i szybka. Co jednak, jeśli chcemy zdezynfekować większa pomieszczenia jak magazyny, hale produkcyjne itd?

Okazuje się, że w tym przypadku również w sterylizacji takiego typu pomieszczeń pomocny będzie nam ozon. Dla przykładu będzie idealny do czyszczenia wentylacji w takich pomieszczeniach, co jest obowiązkiem zarządcy budynku. Coraz więcej przedsiębiorców korzysta zatem z ozonowania, gdyż ma to wiele zalet.

Właściwości ozonu

Ozon jest gazem nietrwałym, co oznacza, że po zaledwie 30 minutach dochodzi do jego rozpadu, dzięki czemu szybko odzyskujemy dostęp do zdezynfekowanego pomieszczenia. Oczywiście czas trwania zabiegu zależy od wilgotności i temperatury pomieszczenia, jednak zawsze jest w stanie poradzić sobie z zanieczyszczeniami. Ozonowanie to specjalistyczna usługa i aby była w pełni skuteczna, należy zlecić ją profesjonalnej firmie na co dzień zajmującej się tego typu realizacjami.

Dezynfekcja hali lib magazynu

Cząstki ozonu są niewielkie, dlatego też mogą przenikać nawet przez gęste materiały. Ozonowanie magazynów i hal produkcyjnych to bardzo skuteczny sposób czyszczenia. Ozonowanie to szybka dezynfekcja, która nie pozwala bakteriom na wywołanie odporności na ozon. Dzięki ozonowaniu nie tylko pozbywamy się bakterii, wirusów i grzybów, ale także usuwa nieprzyjemne zapachy. To coraz częściej wybierany sposób, który zastępuje dezynfekcję chemiczną. W przypadku magazynów o dużej powierzchni, stanowi także bardziej ekonomiczne rozwiązanie. Jeżeli proces ozonowania zostanie właściwie przeprowadzony, to po upływie 30 minut będzie on całkowicie nieszkodliwy dla zdrowia człowieka.