ODKOMARZANIE WARSZAWA

Komary zimują w piwnicach i dziuplach. Pojawiają się wczesną wiosną. Atakują ptaki, ssaki i ludzi. Nie musimy chyba nikomu powtarzać jak uciążliwa może być plaga komarów pod domem. Ponadto komary mogą przenosić niebezpieczne choroby. To czas, aby skorzystać z usług firmy odkomarzanie Warszawa.

Komarów i meszek pozbywamy się metodą zamgławiania. Równomiernie nanosimy preparat na powierzchnię roślin. Zamgławianie jest lepsze od opryskiwania, ponieważ dociera do większej ilości trudno dostępnych miejsc :

  • ściany budynków,
  • krzaki,
  • zarośla,
  • trawa.

Preparat zabija komary odpoczywające na danej  powierzchni. Do właściwego produktu zwalczającego owady dodajemy również zagęszczacz. Utrzyma on preparat właściwy na roślinach mimo padającego deszczu.

Niezwykle ważne jest niszczenie zimujących samic komarów. Przyniesie to efekty wczesną wiosną i pozwoli na zniwelowanie owadów już w następnym sezonie.

Nasze usługi realizujemy zgodnie z zaleceniami. Proces zamgławiania najlepiej przeprowadzać po zachodzie słońca lub w dni pochmurne. Godziny po zmroku przynoszą najlepszy skutek, jednak przede wszystkim chronią przed substancją inne gatunki np. pszczoły.

Posiadamy stosowne uprawnienia/kartę charakterystyki środków/oprysków.

Realizujemy usług zarówno dla osób prywatnych jak i:
– wspólnot mieszkaniowych,
– spółdzielni,
– miast i gmin,
– firm,
– szkół i przedszkoli,
– innych instytucji.

 

U NAS MOŻESZ ZAPŁACIĆ KARTĄ!
WYSTAWIAMY FAKTURY VAT 23%

USUWANIE KOMARÓW WARSZAWA

Pierwszą czynnością, którą robimy jest dokładny audyt i sprawdzenie miejsca, w którym mamy podjąć się procesu odkomarzania Warszawa.

Specjaliści z naszej firmy dokładnie namierzają miejsca, gdzie mogą lub rozwijają się larwy komarów (zabudowania oraz teren przylegający). Monitorujemy teren wokół działki, szukamy źródła stojącej wody i miejsc zawilgoconych. Dodatkowo przeprowadzamy wywiad z właścicielem w celu poznania najbliższej okolicy.

Zazwyczaj pierwsze oględziny kończą się rekomendacjami dla właściciela: usprawnić rynny, udrożnić rowy odprowadzające nadmiar wody, zasypać wgłębienia terenu ze stającą wodą itp. Z naczyń ogrodowych zaleca usunąć zebraną w nich wodę deszczową lub stosuje się larwicyd.

Po rozpoznaniu, czas na odkomarzanie:
W przypadku stwierdzenia źródeł stojącej wody, gdzie zwykle dochodzi do rozmnażania komarów, stosuje się preparat larwicyd (bakteria Bacillus thuringiensis posiadająca właściwości owadobójcze, lub specjalistyczny filtr na wodę) bezpośrednio w stronę wody. Co najważniejsze to nieszkodliwa dla człowieka i środowiska naturalnego substncja, która powoduje choroby komarów i meszek, tym samym ostatecznie uśmiercając je.

 

Następnie przystępujemy do procesu usuwania osobników dorosłych, zazwyczaj metodą zamgławiania. Metodę ta realizujemy w najwłaściwszych dla tego procesu warunkach atmosferycznych, które gwarantują trwały efekt. Zamgławiamy elewację budynku (do pewnej wysokości), trawy, krzewy i w miarę możliwości teren bezpośrednio przyległy do działki. Tworzy się w ten sposób pas ochronny, odstraszający komary i meszki przed nalatywaniem z zewnątrz, który zachowuje skuteczność owadobójczą przez kilka miesięcy przy średnio obfitych opadach deszczu.

Zabiegi wykonywane w firmie odkomarzanie Warszawa są skuteczne i powodują, że niechciani gości znikną, a komfort życia w naszym otoczeniu wzrasta niemal natychmiast.

KONTAKT

Jeśli zmagasz się z problemami dotyczącymi plagi insektów takich jak komary i kleszcze wokół Twojego domu, skontaktuj się i zamów opryski na komary i kleszcze na swojej posesji.