ODKOMARZANIE PRUSZKÓW

Komary zimują w piwnicach i dziuplach. Pojawiają się wcześnie wiosną. Atakują zwierzęta takie jak ptaki, ssaki i ludzi. Nie musimy chyba nikomu powtarzać jak uciążliwa może być plaga komarów pod domem. Ponadto komary mogą przenosić niebezpieczne choroby. To czas, aby skorzystać z usług firmy odkomarzanie Pruszków.

Komarów i meszek pozbywamy się metodą zamgławiania. Równomiernie nanosimy preparat na powierzchnię roślin. Zamgławianie jest lepsze od opryskiwania, ponieważ dociera do większej ilości trudno dostępnych miejsc :

  • ściany budynków,
  • krzaki,
  • zarośla,
  • trawa.

Preparat zabija komary odpoczywające na danej  powierzchni. Do właściwego produktu zwalczającego owady dodajemy również zagęszczacz. Utrzyma on preparat właściwy na roślinach mimo padającego deszczu.

Jedną z najważniejszych rzeczy jest niszczenie zimujących samic komarów. Przyniesie to efekty wczesną wiosną i pozwoli na zniwelowanie owadów już w następnym sezonie.

Nasze usługi realizujemy zgodnie z zaleceniami. Proces zamgławiania najlepiej przeprowadzać po zachodzie słońca lub w dni pochmurne. Godziny po zmroku przynoszą najlepszy skutek, jednak przede wszystkim chronią przed substancją inne gatunki np. pszczoły.

Posiadamy stosowne uprawnienia/kartę charakterystyki środków/oprysków.

Realizujemy usług zarówno dla osób prywatnych jak i:
– wspólnot mieszkaniowych,
– spółdzielni,
– miast i gmin,
– firm,
– szkół i przedszkoli,
– innych instytucji.

 

U NAS MOŻESZ ZAPŁACIĆ KARTĄ!
WYSTAWIAMY FAKTURY VAT 23%

USUWANIE KOMARÓW PRUSZKÓW

Pierwszą czynnością, którą robimy jest dokładny audyt i sprawdzenie miejsca, w którym mamy podjąć się procesu odkomarzania Pruszków.

Specjaliści z naszej firmy dokładnie namierzają miejsca, gdzie mogą lub rozwijają się larwy komarów (zabudowania oraz teren przylegający). Monitorujemy teren wokół działki, szukamy źródła stojącej wody i miejsc zawilgoconych. Dodatkowo przeprowadzamy wywiad z właścicielem w celu poznania najbliższej okolicy.

Zazwyczaj pierwsze oględziny kończą się rekomendacjami dla właściciela: usprawnić rynny, udrożnić rowy odprowadzające nadmiar wody, zasypać wgłębienia terenu ze stającą wodą itp. Z naczyń ogrodowych zaleca usunąć zebraną w nich wodę deszczową lub stosuje się larwicyd.

Po rozpoznaniu, czas na odkomarzanie:
W przypadku stwierdzenia źródeł stojącej wody, gdzie zwykle dochodzi do rozmnażania komarów, stosuje się preparat larwicyd (bakteria Bacillus thuringiensis posiadająca właściwości owadobójcze, lub specjalistyczny filtr na wodę) bezpośrednio w stronę wody. Co najważniejsze to nieszkodliwa dla człowieka i środowiska naturalnego substancja, która powoduje choroby komarów i meszek, tym samym ostatecznie zabijając je.

 

Następnie przystępujemy do procesu usuwania osobników dorosłych, zazwyczaj metodą zamgławiania. Metodę ta realizujemy w najwłaściwszych dla tego procesu warunkach atmosferycznych, które gwarantują trwały efekt. Zamgławiamy elewację budynku (do pewnej wysokości), trawy, krzewy i w miarę możliwości teren bezpośrednio przyległy do działki. Tworzy się w ten sposób pas ochronny, odstraszający komary i meszki przed nalatywaniem z zewnątrz, który zachowuje skuteczność owadobójczą przez kilka miesięcy przy średnio obfitych opadach deszczu.

Zabiegi wykonywane w firmie odkomarzanie Pruszków są skuteczne i powodują, że niechciani gości znikną, a komfort życia w naszym otoczeniu wzrasta niemal natychmiast.

KONTAKT

Jeśli zmagasz się z problemami dotyczącymi plagi insektów takich jak komary i kleszcze wokół Twojego domu, skontaktuj się i zamów opryski na komary i kleszcze na swojej posesji.