Jak pozbyć się pcheł z domu?

Podczas gdy większość może sądzić, że pchły  są problemem wyłącznie dla kotów lub psów, pchły mogą również gryźć ludzi. Pytanie, jak pozbyć się pcheł w swoim domu, mogą być częściej zadawane przez osoby ze zwierzętami, ale pchły można mieć nawet bez zwierzaka.   

Te małe, nielotne pasożyty żywią się krwią stałocieplnych zwierząt i mogą zostać przeniesione na twoją posiadłość przez zwierzęta domowe lub przez uciążliwe dzikie zwierzęta, takie jak szopy pracze lub skunksy. Jeśli ty lub twoje zwierzęta macie swędzące czerwone guzki, możesz mieć plagę pcheł.   

Jeśli chodzi o pozbycie się pcheł z domu, prawdopodobnie wpadniesz w niekończącą się bitwę. Pchły mogą szybko się rozmnażać , a samice mogą składać od 20 do 50 jaj dziennie, co utrudnia samodzielne zwalczenie tego szkodnika.   

Wskazówki dotyczące pozbycia się pcheł w domu

Jeśli podejrzewasz inwazję pcheł , ważne jest, aby najpierw upewnić się, że wszystkie zwierzęta są leczone zatwierdzonymi przez weterynarza środkami na pchły. Zabiegi dla zwierząt skierowane są na wygłodniałe dorosłe pchły, które umrą po karmieniu się leczonymi zwierzętami.     

Następnym krokiem w pozbyciu się pcheł z domu jest  namierzenie niedojrzałych pcheł za pomocą urządzeń sanitarnych. Jaja i larwy pcheł gromadzą się wszędzie tam, gdzie często przebywają zwierzęta, na przykład na pościeli i dywanie. Regularne czyszczenie pościeli i częste odkurzanie może zmniejszyć ilość jaj i ograniczyć dostępność pożywienia dla larw.   

Chociaż te środki czyszczące mogą pomóc w  pozbyciu się pcheł z domu ,  metody „zrób to sam” zaprowadzą Cię jedynie do zniwelowania ilości pcheł, a nie do całkowitego ich zniszczenia. Najszybszym i najbezpieczniejszym sposobem zwalczenia pcheł w domu jest  praca z licencjonowanym specjalistą od zwalczania szkodników np. technikiem z naszej firmy. Posiadają narzędzia i wiedzę niezbędną do prawidłowego usunięcia całkowitej inwazji owadów w Twoim domu.